עולם האינטרנט נותן לנו גישה לכמויות בלתי נדלות של מידע מכל הסוגים. אחת מהדרכים המקובלות כיום להרחיב אופקים ולהכיר תחומים חדשים היא באמצעות צפייה בהרצאות ביוטיוב. בין השאר בולט הערוץ של TED, עמותה שמקיימת כנסים בכל העולם משנת 1984 וכיום מהווה את אחת מספקיות ההרצאות הקצרות האהובה בעולם. היתרון המשמעותי שיש להרצאות עבור לומדי האנגלית הוא העובדה שהן מועברות בשפה המבוקשת, ובנוסף – כל הסרטונים מלווים בכתוביות, גם בעברית, כך שניתן לצפות בהרצאה פעמיים עם כתוביות שונות בכל פעם בכדי להבין כל מילה ומילה וגם להעשיר את אוצר המילים. ניתן למצוא מגוון רחב של הרצאות העוסקות בשלל נושאים (טכנולוגיה, חברה, מדע, אינטרנט ועוד) באתר הרשמי – https://www.ted.com/

הרצאות בחסות מוסדות להשכלה גבוהה

ההרצאה הבאה בסקירה שלנו מועילה לאלה שלומדים אנגלית במטרה לשפר את היכולות העסקיות שלהם – חשיבה מהירה ותקשורת טובה. הרצאה זו עלתה בערוץ הרשמי של בית הספר לעסקים האמריקאי בסטנפורד והיא כוללת כתוביות באנגלית, כך שניתן גם לשפר את השפה וגם להכיר את הסודות לתקשורת טובה כפי שאנשי העסקים האמריקאים רואים אותה:

אוניברסיטת ייל גם היא לא חסכה מגולשי הרשת העולמית וסיפקה מספר בלתי מבוטל של סרטונים בנושאים שונים שיכינו אתכם ללמידה במוסד אקדמי דובר אנגלית, או לחלופין – פשוט יעשירו את הידע הכללי שלכם לצד אוצר מילים רחב וגבוה יותר. היכרות עם הדיבור של המרצים חשובה ביותר לצורכי גיבוש הרגלי שיחה נכונים, לכן מומלץ להאזין להרצאות במשלב שפה גבוה, בניגוד לערוצי יוטיוב שונים שאמנם מעוררים עניין, אך גם מעודדים שימוש לא נכון ולא אסתטי בשפה, משלב נמוך ומילים שאינן מתקבלות היטב בקרב הבוחנים ובקרב התושבים המכובדים של ארה"ב ושל שאר מדינות דוברות אנגלית.

דוגמא לקורס מעניין מאוניברסיטת ייל המופיע בערוץ ומחולק ל-5 חלקים באורך שעה היא המבוא לנושא תיאוריית המשחק שניתן ליישם בתחומים שונים. לצפייה בהרצאה:

האם כדאי לצפות בהרצאות המלמדות אנגלית?

דרך נוספת להעשיר את הידע שלכם באנגלית היא צפייה בתכניות לימודיות מיוחדות המתמקדות בהיכרות עם השפה דרך סיפורים. האפשרות ללמוד מתוך סקרנות ותוך כדי בידור מאפשרת תוספת מרעננת לרוטינת הלימודים. ניתן למצוא סיפורים לכל טעם, החל מחובבי סיפורי אימה קלאסיים שיכולים להאזין לסיפורו של אדגר אלן פו:

 

ברמה הפשוטה ביותר ניתן למצוא גם סיפורים קלאסיים, דוגמת "היפה והחיה":

 

ולחובבי סיפורי הבלשים, לימוד אנגלית על בסיס המותחן של מלכת סיפורי המסתורין, אגאתה כריסטי:

ההרצאות מהוות צלע משלימה מצוינת לאנשים המעוניינים להפוך את האנגלית לחלק בלתי נפרד משגרת חייהם, ולעשות זאת בצורה המגרה חשיבה ומעודדת לימודים מגוונים באינספור נושאים. הרצאות באנגלית עשויות להיות קשות לתפיסה בשלבים הראשונים, אך לאחר ניסיון של מספר פעמים, התהליך יהפוך לטבעי ופשוט.