חושבים לתרגל את השפה האנגלית, וכל הדרך להשקיע זמן איכות עם הילדים? תוכלו ליהנות ממגוון של שירים פשוטים הנמצאים ביוטיוב ומלמדים אתכם את ה-ABC, על איברי הגוף השונים ועוד מגוון רחב של משפטים פשוטים למתחילים. נסקור בקצרה את השירים שאהבנו לשיר בתחילת הדרך:

  1. לדוד משה הייתה חווה

דוד משה שלנו הוא למעשה גרסה עברית לשיר ילדים מוכר שנכתב על ידי אברהם ברושי. כמובן, בגרסה המקורית מדובר דווקא במק'דונלד הקשיש (שאינו שייך לרשת ההמבורגרים בעלת השם הדומה). בשיר תוכלו ללמוד את שמות החיות, וכמובן – אילו קולות הם משמעים (כאשר הם מדברים אנגלית).

  1. הכוכב הקטן והזוהר

השיר הזה הוא אולי אחת מהנעימות הוותיקות ביותר שסייעו לילדים רבים להירדם במרוצת הדורות. גם לשיר זה קיימת גרסה עברית, אך מוכרת פחות מזו של השיר הקודם. למי שרוצה להירדם, לצפות בכוכבים או ללמוד את המילים הקלילות – יש גרסה נפלאה ביוטיוב:

  1. ABC – לומדים את האל"ף בי"ת באנגלית

זהו אולי השיר המפורסם ביותר ללימוד סדר האותיות, מלווה באנימציה פשוטה וחביבה. עד היום רבים מאתנו מזמזמים את השיר בניסיון להיזכר איזו אות מגיעה אחרי J או K כאשר אנו מחפשים מילה באינדקס. לצפייה בשיר:

  1. גשם – לך!

בדרך כלל אנחנו מתפללים לגשם בארצנו הקטנה, אך במדינות אחרות לעיתים הגשם הוא מעמסה. השיר הבא מבקש מהגשם, בעדינות ובנימוס, לפנות את דרכו. את השיר עם הקליפ החמוד ביותר ניתן למצוא כאן:

  1. גלגלי האוטובוס שמלווים אותנו כבר מספר עשורים

שיר נוסף, קליל ביותר, מספר לנו על גלגלי האוטובוס המסתובבים. השיר הכיפי זכה לאינספור גרסאות ברחבי העולם, וכמובן נמצא גם ביוטיוב.

  1. הנפילה של האמפטי דמפטי

נפילה מהחומה אף פעם אינה נעימה, אך יכולה להיות משעשעת כאשר מדובר בביצה שרה ומדברת. ילדים בכל העולם מלווים את האמפטי בסיטואציה הזו בקליפ הבא, המסייע ללמוד גם את המספרים:

  1. מי שטוב לו ושמח

עוד שיר שרבים חשבו כי מקורו בעברית הוא הגרסה המקורית של השיר "מי שטוב לו ושמח". באמצעות מחיאות כף וריקוד אנו לומדים את שמות חלקי הגוף השונים, רוקדים ועושים שמח.

  1. ידיים על הראש

שיר נוסף שנחשב לאחת הקלאסיקות המוכרות בתחום הוא השיר Head, Shoulders, Knees & Toes, המפעיל אותנו לאורך כל השיר בריקוד קליל, ומסייע גם הוא ללמוד חלק מהאיברים, לצד התעמלות בוקר קלה. גרסה חמודה של השיר, בליווי דובון פרוותי הרוקד איתנו:

  1. העכבישון המפורסם בעולם

הרבה לפני שספיידרמן עלה לכותרות, העכביש הקטנטן מהשיר "איטסי ביטסי ספיידר" הצליח להצחיק ילדים. נסו להיזכר בתנועות האצבע (עם שתי ידיים) המדמות את תנועות העכביש, בזמן שאתם שרים יחד עם הווידיאו:

  1. ומעירים את ג'ון

נסכם בשיר קליל להפליא, שבו אחות אחת קטנה מעוניינת לבדוק האם אחיה ישן. גם שיר זה ליווה אותנו במשך עשורים רבים, וגרסת אנימציה המלווה את השיר כולו.