מעוניינים ללמוד את השפה האנגלית או לשפר אותה?
חלק גדול משימוש נכון בשפה הוא ההטמעה הטבעית שלה, אותה אפשר לבצע באמצעות פעולות יומיומיות בשעות הפנאי – בבוקר, בערב ואפילו בשעות הלילה.
לרוב מדובר על פעולות יומיות רגילות שאנחנו עושים, אך כאשר מדובר על לימוד אנגלית כשפה שנייה, החשיבות בביצוע הפעולות האלה גדולה.

עשרה טיפים שיעזרו לכם בשיפור האנגלית

1. האזנה לספר מוקלט (Audio Book)

ספרים מוקלטים כוללים בדרך כלל את התוכן המדויק של הספר המודפס. אפשר למצוא הקלטות Audio Book במגוון רחב, ביניהן רבי מכר וגם ספרים מוכרים פחות. שני דברים שיש להתרגל אליהם בשמיעת הקלטת: רובנו מורגלים להתבונן בתמונות בטלוויזיה או בטקסטים על מסך המחשב, בעוד שהאזנה להקלטה מחייבת הקשבה. עם זאת, שמיעה של הספר המוקלט, גם אם אינה מתבצעת בקשב רב, מאפשרת לקלוט את השפה ואת אינטונציית הדיבור, וגם ללמוד מילים חדשות ואת אופן הגייתן. אפשר להפעיל אודיו בוק בשעות המנוחה ואפילו בזמן עבודות הבית או בזמן נסיעה.

2. צפייה בתכניות טלוויזיה עם כתוביות באנגלית

כמה פעמים צפיתם בסרט טלוויזיה לדוברי עברית וצפיתם בכתוביות? עבור רבים, קריאת הכתוביות היא אוטומטית, גם כאשר מדובר בסרטים בעברית או אפילו בחדשות. ערוצי טלוויזיה שונים, כגון ערוצים בשפות זרות או ערוץ הטלוויזיה הישראלי באנגלית משדרים כתוביות תרגום באנגלית. אם אתם מעוניינים לשפר את יכולת הקריאה שלכם, זוהי הזדמנות מצוינת להתאמן ולרכוש הרגלי קריאה משופרים.

3. אפליקציות

אמנם אפליקציות ואתרים רבים מתורגמים לעברית, אבל עדיין חלק גדול מהתכנים הוא באנגלית. כמה פעמים נרתעתם משימוש באפליקציה מאחר שלא הצלחתם להבין את הוראות התמיכה? זו ההזדמנות שלכם להוריד משחקים, להצטרף לרשתות חברתיות, לקנות מוצרים און-ליין, והכל באנגלית.

4. סמארטפון

השאירו את הגדרות ההפעלה באנגלית. במהלך הזמן תמצאו שהתרגול מאפשר לכם לבצע פעולות חדשות שלא ביצעתם לפני כן. גם במכשיר הנייד הקיים תוכלו לשנות את ההגדרות כך ששפת ההפעלה תהיה אנגלית. מכשיר הטלפון הנייד מלווה אתכם לאורך כל היום, וביצוע הפעולות יהפוך עם הזמן לפשוט יותר, גם אם שפת המכשיר איננה שפת האם שלכם.

5. לדבר עם חברים

רשתות חברתיות כגון skype או Google Talk מאפשרות לחברים מכל העולם לנהל שיחות וידאו ללא תשלום. באמצעות לחיצת כפתור תוכלו לנהל שיחות עם קרובי משפחה או עם חברים ברשתות החברתיות. אינכם חייבים להיות דוברי אנגלית מעולים: אלו רשתות עולמיות בהן משתמשים רבים דוברי שפות, שאינם דוברי אנגלית ברמת שפת אם. כמובן, אפשר גם להתכתב באנגלית, כל עוד הצד השני מודע למטרתכם. מצאו חבר לעט שגם הוא רוצה לשפר את האנגלית, ושני הצדדים ירוויחו מכך. skype-with-friends

6. קריאה באנגלית

תוכן מעניין מושך אותנו להמשיך בקריאה גם במקרים בהם איננו מבינים את כל הכתוב. חפשו חומר קריאה בנושא שמעניין אתכם. אינכם חייבים לקרוא ספר שלם – תוכלו לקרוא את הביקורות עליו באנגלית. אפשר לחפש נושאים קלילים, כגון חוברות קומיקס, מאמרים בנושאים הקשורים לתחומי העניין שלכם ולתחביביהם, הוראות הכנה או מתכונים.

7. ניהול יומן

כתיבת יומן באנגלית יכולה להיות חוויה נפלאה. תוכלו לכתוב יומן אישי, יומן מיוחד להגיגים ולציטוטים או אפילו לנהל יומן יומי. אינכם חייבים להראות את היומן לאיש. תהליך הכתיבה יעניק לכם את הצורך ואת העניין להוסיף מילים חדשות למילון האנגלית שלכם.

8. לשים פתק על המקרר

אחת הדרכים לזכור שמות חפצים בשפה חדשה היא לתייג אותם באמצעות פתק. תוכלו להכין פתקים דביקים לכל תחום שהוא: הדביקו פתקים עם שמות הרהיטים השונים, תייגו תמונות, סמנו מוצרים במקרר ומצרכים במזווה. כמובן, עשו הכל במידה: אל תגרמו לבני הבית לתלוש את הפתקים. אחרי הכל, גם הם יוכלו לשפר באמצעותם את האנגלית שלהם.

9. שירים באנגלית

אוהבים קריוקי? התאמנו בשירה. נסו לשיר שירים באנגלית עם המילים הנכונות. זו אחת הדרכים המהנות לספוג את השפה, ומבחר השירים הוא כמעט אינסופי.

10. נסיעה לחו"ל

הדרך הטובה ביותר לשפר את האנגלית היא להימצא בסביבה הדוברת את השפה. העניקו לעצמכם חווית טיול לארצות דוברות אנגלית. תוכלו לתקשר עם האוכלוסייה המקומית – החל מהמוכרים בחנויות, דרך תושבי המקום ועד התיירים משאר המדינות, כאשר השפה המשותפת בין כולכם היא האנגלית, כמובן.

לסיכום

שימוש יומיומי בשפה האנגלית יאפשר לכם להטמיע אותה בחייכם וגם לשפר פלאים את יכולות הדיבור והכתיבה שלכם. הציבו לעצמם מטרה והתמידו בה, ובאופן הדרגתי תוכלו לשפר את האנגלית שלכם. עד מהרה תיווכחו לדעת כמה הפעולות הפשוטות והיומיומיות שלכם יכולות לעזור לכם בתהליך, בהנאה וללא מאמץ – רק עקבו אחר הטיפים, וזה יקרה מעצמו.

בהצלחה